ALPY I 2009
7- 10.5.2009
Kachna + Lenka | Čert + Ilonka | Hoky J + Renča | Venca Hnídek |
Míra (drobek)+ Míla | Franta Vrhel | Jirka kopeček |
1den Čtvrtek odjez v 15.00 od Pumpy Eurooil Všebořice Auton směr Vimperk ubytování cca 250 km
Je odpoledne 15 hodin a jedenáct lidiček na 7 motorkách vyráží na Šumavu,kde je cíl dnešní cesty.Cesta svižná ,příjemná jen Venca na svém stroji trochu nestíhal.Po dojezdu na Františkovu chalupu v Nových Dvorech jsme se ubytovali ( někteří jedinci tak dlouho vybírali až na ně zůstala jen manželksá dvoupostel 4 lůžka pro 6 lidí) .Jen Čerťáci nevybírali ,vzali první pokoj a měli ho s kamínky a televizí.
Po vydatné večeři,uzených stehýnkách a čerstvém chlebu ,který Kachna vezl a zahříval celou cestu na svých prsou jsme se vydali do místní hospůdky poslechnout drby a spláchnout prach točeným
2den Pátek přejezd do Bertchsgadenu prohlídka orlího hnízda (13euro) návštěva jezera Köning See a přejezd do penzionu http://www.pension-embacher.at/index.htm Familie Embacher Viehhofen 59 kde je zajištěno ubytování na 2 noci (18euro / osoba a snídaně) cca 310 km
Ranní vstávání bylo o to příjemnější že již byla na stole přichystána snídaně,kterou připravil Čert už v 5.30 a snědli jsme Kachnovi všechen chleba aby toho netahal tolik, (některým po spolešné noci řádně vyhládlo) V 7 hod jsme se vydali na cestu do ALP .Do Bertchsgadenu jsme dorazili kolem 12 hodiny Bohužel Orlí hnízdo bylo zavřené a tak po prvotním zklamání jsme se vydali k nedalekému jezeru Königsee Zaplatili si krátký výlet lodí po jezeře (nejčistší a nejhlubši jezero Německa) a vyrazili Jen nám zapoměli říct,že v púlce jezera ti co mají krátkou trasu si můsí přesednout na zpáteční loď .My samozřejmě poseděli a loď s námi vyrazila dále ,krátká trasa se nám prodloužila o další hodinku,ale bylo to pěkné.Krásná ozvěna když lodník uprostřed jezera troubí na trubku Po prohlídce nás čeká cca 70 km do místa kde máme zajištěno ubytování v penzionu Familie Embacher Viehhofen 59 přijíždíme kolem 18 hodiny a už nás paní domácí vyhlíží
Hned při příjezdu parkujeme motorky v garáži a paní domácí nás vítá domácí hruškovicí byla výborná
Jdeme se ubytovat 18 euro i se snídaní pokoje luxusní co víc si přát.Vyrážíme do místní restaurace na večeři a pivko .Holky neodolají samozřejmě poháru.
3den Sobota přejezd Grossglockneru 3 798 (12euro) a poračování směr Lienz,Mittersill,Kitzbühel,St Johann in Tirol zpět na penzion Familie Embacher cca 250
Raní snídaně připravená na 8 hodinu byla excelentní.Švédský stůl ani jme to všechno nesnědli.Někteří se nemohli ani vyšplhat do sedel V 9 hodin vyrážíme směr Grossglockner ma mítnici platíme 12 euro a paní u okénka nás ještě upozorňuje ať si dáváme pozor že v některých zatáčkách je na silnici voda z tajícího sněhu
Cesta na vrchol byla super .Silnice krásně udržované a jasná obloha a kolem sněhové bariéry
Cesta dolů byla samá krásná zatáčka Pokračujeme dál na Gastein,kde k našemu překvapení cesta končí a je potřeba motorky naložit na vlak a nechat se převést tunelem na druhou stranu Hory Dostáváme se po Alpských silničkách blíže k Kitzsteinhornu,kde se ještě lyžuje cestou potkáváme i pár Krav bohužel Milka mezi nimi není večer ještě probíráme zážitky z cest při Rakouském Pivu a pohárech 4den Neděle návrat domů cca 550km Ráno opět královsky posnídáme provedeme nezbytnou údržbu a vyrážíme k domovu Dotankování a krátký odpočinek na Německé dálnici přišel vhod Celková trasa 1588 km Náklady 45 euro benzin 36 euro ubytování 2 noci / os 1200 kč benzin a jídlo 12 euro mýto GG 13 euro jízda lodí 15 euro přeprava vlakem Ti,kteří se nezúčastnili, asi jim to bylo opravdu líto.Svůj žal utápěli tyto dny v Alkoholu